Stravování

V Domě s pečovatelskou službou a v sociálně ošetřovatelské jednotce se nachází kuchyně a jídelna, která je vybavena nejmodernějším zařízením pro zdravé stravování, jehož provoz je pravidelně kontrolován pracovníky hygienické stanice.

Zakládáme si na klasickém pojetí domácí kuchyně s dostatečně velkými porcemi.

Vaříme stravu normální, stravu se sníženým obsahem cukru a stravu se sníženým obsahem tuku.

Strava se přizpůsobuje svým hodnotovým a obsahovým složením a množstvím odpovídajícím potřebám uživatelů.

Celodenní strava se skládá z pěti složek (snídaně, oběd, večeře a 2x svačina+ II. večeře pro zájemce). Podává se ve stanovenou dobu. V případě potřeby připravujeme také stravu mletou či tekutou. Strava je podávána v jídelně nebo vyžaduje-li to zdravotní stav uživatele na pokoji.

Uživatelé DPS, ale i zájemci z řad obyvatel MČ Prahy 15 mají možnost stravovat se v jídelně, případně si oběd odnést  v jídlonosiči. Denně je podáváno hlavní jídlo s polévkou a nápoj. Jídelna má bezbariérový vstup.

V kuchyni DPS je možnost poskytování snídaní a večeří a to pouze pro uživatele DPS.

Dále jsou obědy rozváženy v termonádobách uživatelům pečovatelských služeb do jejich domácností na území Prahy 15.

Obědy jsou poskytovány 7 dní v týdnu včetně svátků.

Jídelní lístek sestavuje a navrhuje stravovací komise složená ze šéfkuchaře, staniční sestry a zástupce uživatelů služeb.

Ceny obědů viz. ceníky

Odhlášení nebo přihlášení obědů na následující den je možné pouze do 9:00 hodin předchozího dne, odhlášení nebo přihlášení obědů  na víkend a na pondělí je možné pouze do 9:00 hodin v pátek (pokud na tento den nepřipadá sváteční den) na telefonním čísle 271 960 668. Pozdější odhlášení není z technických důvodů možné.