Stravování

V Domě s pečovatelskou službou a v sociálně ošetřovatelské jednotce se nachází kuchyně a jídelna, která je vybavena nejmodernějším zařízením pro zdravé stravování, jehož provoz je pravidelně kontrolován pracovníky hygienické stanice.

  • Zakládáme si na klasickém pojetí domácí kuchyně s dostatečně velkými porcemi.
  • Vaříme stravu normální, stravu se sníženým obsahem cukru a stravu se sníženým obsahem tuku.
  • Strava se přizpůsobuje svým hodnotovým a obsahovým složením a množstvím odpovídajícím potřebám uživatelů.

Celodenní strava se skládá z pěti složek (snídaně, oběd, večeře a 2x svačina+ II. večeře pro zájemce). Podává se ve stanovenou dobu. V případě potřeby připravujeme také stravu mletou či tekutou. Strava je podávána v jídelně nebo vyžaduje-li to zdravotní stav uživatele na pokoji.

Uživatelé DPS, ale i zájemci z řad obyvatel MČ Prahy 15 mají možnost stravovat se v jídelně, případně si oběd odnést v jídlonosiči. Denně je podáváno hlavní jídlo s polévkou a nápoj. Jídelna má bezbariérový vstup.

V kuchyni DPS je možnost poskytování snídaní a večeří a to pouze pro uživatele DPS.

Dále jsou obědy rozváženy v termonádobách uživatelům pečovatelských služeb do jejich domácností na území Prahy 15.

Obědy jsou poskytovány 7 dní v týdnu včetně svátků.

Jídelní lístek sestavuje a navrhuje stravovací komise složená ze šéfkuchaře, staniční sestry a zástupce uživatelů služeb.

V zařízení je zajištěna celodenní péče vyškoleného ošetřovatelského personálu. O uživatele zde pečuje zdravotnický personál, pracovníci přímé obslužné péče a ošetřovatelky.

Uživatelé jsou ubytováni v jednolůžkových a dvoulůžkových. Každý pokoj je vybaven umyvadlem, zrcadlem, každý uživatel má k dispozici polohovací lůžko, skříň, noční stolek, židli či křeslo. Na každém pokoji je televizní přijímač.

Na jednotlivých pokojích je nainstalována signalizační technika, kterou si uživatel může přivolat dle potřeby ošetřující personál.


Odhlášení nebo přihlášení obědů

Odhlašování obědů je možné pouze v pracovní dny a to v čase od 7:30 do 9:30 hodin.

Přihlášení obědů je možné pouze na tištěném jídelním lístku, podepsaném od uživatele, který bude odevzdán paní provozní, v případě dovozu obědů bude podepsaný objednávkový jídelní lístek odevzdán řidiči. Telefonické přihlašování obědů není možné. Odhlášení obědů na následující den je možné pouze do 9:30 hodin předchozího dne, odhlášení obědů na víkend a na pondělí je možné pouze do 9:30 hodin v pátek (pokud na tento den nepřipadá sváteční den) na telefonním čísle 271 960 668. Pozdější odhlášení není z technických důvodů možné.


Dokumenty ke stažení