Sociálně zdravotní služby

Sociálně zdravotní služby poskytují pobytovou sociální službu pro seniory, osoby se zdravotním postižením, či uživatele, kteří nezvládají v domácím prostředí celodenní péči o vlastní osobu.

V zařízení je zajištěna celodenní péče vyškoleného ošetřovatelského personálu. O uživatele zde pečuje zdravotnický personál, pracovníci přímé obslužné péče a ošetřovatelky.

Služba je poskytována ve dvoupodlažní budově, mezi přízemím a prvním patrem je nainstalován výtah a posuvná plošina pro imobilní uživatele.

Uživatelé jsou ubytováni v jednolůžkových a dvoulůžkových se sociálním zařízením. Každý pokoj je vybaven umyvadlem, zrcadlem, toaletou a sprchou. Každý uživatel má k dispozici polohovací lůžko, skříň, noční stolek, židli či křeslo. Na každém pokoji je televizní přijímač.

Na jednotlivých pokojích je nainstalována signalizační technika, kterou si uživatel může přivolat dle potřeby ošetřující personál.


Pobytová odlehčovací služba

Odlehčovací pobytová služba je umístěna v budově Parmská 390, Praha 10 a je zařízením s nepřetržitým celoročním provozem poskytující pobytovou odlehčující službu osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném prostředí.

Cílem služby je umožnit pečujícím rodinám nebo jiným pečujícím osobám nezbytný odpočinek a zároveň poskytnout péči, podporu a aktivizaci uživatelům, kteří potřebují péči druhé osoby z důvodu např.:

  • pro náhlé zhoršení zdravotního stavu,
  • rekonvalescence po propuštění ze zdravotnického zařízení, LDN,
  • zajištění péče v době potřebného odpočinku nebo nemoci osoby, která převážně zajišťuje péči v domácím prostředí.

Domov se zvláštním režimem

Jedná se o zařízení s celoročním nepřetržitým provozem.
Domov se zvláštním režimem (dále jen DZR) je pobytová sociální služba, která se poskytuje dle § 50 zákona 108/2006 Sb. v platném znění.

Služba je osobám, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění tohoto typu: organické duševní poruchy včetně symptomatických (stařecká demence, Alzheimerova demence, ostatní typy demencí a deprese), jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Počet lůžek v DZR je 54 lůžek, která jsou určena především občanům z Prahy 15 a Hlavního města Prahy.

Rezervace návštěv pro DZR & SOJ

Vážení návštěvníci,
V rámci hygienických opatření jsme nuceni evidovat a přizpůsobovat návštěvy v domově se zvláštním režimem a sociálně ošetřovatelské jednotce.

Pokud chcete navštívit vašeho blízkého, je potřeba si předem domluvit termín návštěvy přes návštěvní formulář.

Máte zájem? Ozvěte se nám

Pošlete nám žádost a my vám připravíme prohlídku našeho centra, kde získáte kompletní informace od našich zkušených pracovníků.

Poslat žádost
Sociálně zdravotní služby

Dokumenty ke stažení

Pobytová odlehčovací služba

Domov se zvláštním režimem